Van agressief gedrag naar sociale veiligheid

Agressie

 

       Caroline Koetsenruijter          Rogier van der Wal

 

Op zondagochtend 8 maart 2026 zijn Caroline Koetsenruijter en Rogier van der Wal te gast bij de Walkartgemeenschap.

 

Rogier is lector Ethisch Werken bij de Fontys Hogeschool met als standplaatsen Eindhoven en Tilburg. Hij is regelmatig in de Walkartkerk te vinden, als organist, cursusleider of als houder van een ‘Preek van de Leek’.

Deze keer interviewt hij Caroline, die voor het eerst in de Walkartkerk komt.

Caroline is landelijk bekend geworden door haar strijd tegen agressie en voor sociale veiligheid. Over die onderwerpen schreef ze een aantal mooie scherpe boeken met prikkelende titels: ‘Jij moet je bek houden!’, met als ondertitel ‘Omgaan met boze burgers, ouders, klanten en patiënten’. ‘Het agressieparadijs’, over wat we moeten doen om de verhuftering in Nederland te stoppen. En samen met Hans van der Loo ‘Giftig gedoe op de werkplek. Van agressief gedrag naar sociale veiligheid’.
Caroline is onvermoeibaar in het aankaarten van misstanden en het proberen mensen te leren hoe ze kunnen voorkomen dat ze slachtoffer worden van giftig gedoe. Nog mooier zou ze het vinden als het zou lukken om zulk kwalijk gedrag in organisaties en in de maatschappij flink terug te dringen, want het is niet OK. Op meerdere plekken is ze betrokken bij masterclasses en trainingen; bij Fontys, waar Rogier lector is, begint binnenkort zelfs een post-bachelor opleiding Toegepaste Sociale Veiligheidskunde waarvoor de belangstelling gelijk groot is.

 

Caroline geeft over deze thema’s regelmatig lezingen door heel het land, rijk geïllustreerd met voorbeelden. Voor 8 maart hebben ze echter bewust voor een andere formule gekozen, vandaar ook dat ze samen op het podium staan. Rogier gaat met Caroline in gesprek over wat haar drijft, waar ze de kracht vindt om het vol te houden en ook waar ze haar eigen inspiratie tapt: cultuur, vrienden, haar gezin… We leren de mens Caroline en waar zij warm voor loopt wat beter kennen, en we krijgen van haar ook vast nog wat bruikbare tips mee. Caroline is uitstekend in staat om wat ernstig en niet zonder zorg is zó te benaderen en onder woorden te brengen dat je de hoop niet verliest, en uiteindelijk ook de behoefte en motivatie voelt om er zelf iets aan te doen en er tegenover te stellen.

 

Laat je inspireren, wees welkom op 8 maart 2026 om 10.30 uur in de Walkartgemeenschap, Kerkweg 23, Zeist. De toegang is vrij. Aan de uitgang wordt gecollecteerd. Er is een QR-code aanwezig voor als u geen contant geld meer gebruikt. Tijdens een korte pauze bieden we u een kopje koffie of thee aan.